Möbelgrupp i empirestil

257460

MÖBELGRUPP, 4 dlr., empirestil, 1900-talets första hälft, bonat trä, bestående av soffa, klaffbord, stolar, 2 st, genombruten rygg, lösa sitsar klädda i randigt tyg, soffa med fällbara sidostycken, klädd i randigt tyg, svärtad dekor, bord på fyrdelad pelarfot, svärtad dekor i sarg, höjd 74, totallängd 124x67, sitthöjd ca 47 cm

Slitage, fläckar, skador på skiva

Rum 8

Möbelgrupp i empirestil

Budhistorik (2 bud)

1379771
550
1375841
500

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.