Bordspendyl 1800-tal

257382

BORDSPENDYL, 1800-talets slut, sannolikt Österrike, fanerat i olika träslag bl a jakaranda, rik dekor av intarsia med motiv av bladornament, kolonetter med krön och avslut i förgylld mässing, emaljerad urtavla med romerska siffror, märkt Aaria, höjd 49, 27x16 cm

Nyckel saknas

Ändringar/tillägg
Pendel finns

Klockor/Ur

Rum 3

Bordspendyl 1800-tal

Budhistorik (30 bud)
1379154
2 400
1379153
1379149
1379151
1379149
1 900

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.