Ljuslampetter i barockstil

257356

LJUSLAMPETTER, 1 par, 1800-talets andra hälft, barockstil, för två ljus vardera, kvicksilverfolierade glas, med stämpel a tergo, höjd 45 cm

Skador, färgbortfall, lagningar, folieringsskada

Belysning

Rum 2

Ljuslampetter i barockstil

Budhistorik (4 bud)

1378984
1372915
650
1372800
1370440

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.