Väggpendyl i gustavianskt stockholmsarbete

257353

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Hörning (Sven Peter H, 1750-1808), Stockholm, förgylld, helslag, höjd 87 cm, pendel finns

Smärre slitage och lagningar, nyckel saknas

Klockor/Ur

Rum 2

Budhistorik (11 bud)
1375247
4 200
1374298
3 200
1374297
2 400
1374296
1373722

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.