Ytterfoder Rörstrand 1800-tal

257299

YTTERFODER, 1 par, majolika, Rörstrand, 1800-talets slut, glasyr i duvblå och lila, rik dekor i form lövornament, höjd 22 diameter ca 26 cm

Krackelyr, bruksslitage

Keramik/Porslin

Monter 25

Ytterfoder Rörstrand 1800-tal

Budhistorik (6 bud)
1378983
1 600
1375619
1375612
1370753
450
1370241

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.