Skrivbord i sengustaviansk stil

257268

SKRIVBORD, 1900-talets första kvartal, sengustaviansk stil, CA Nyström (Sofielund, Malmslätt), stämpelmärkt CA Nyström / Snickare / Sofielund Malmslätt, en sida med blindlådor, beslag i mässing, avsmalnande ben med metallskodda avslut, höjd ca 76, 132x84,5 cm

Slitage, skivan delvis blekt, mindre skador, nyckel saknas

Rum 14

Budhistorik (11 bud)
1379128
750
1379044
700
1379127
700
1379044
650
1379126
600

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.