Fällbord Lorentz Lundelius

257267

FÄLLBORD, 1800-talets första hälft, Mälardalen, av Lorentz Lundelius (mästare i Köping och Kungsör 1818-57), skiva fanerad med alrot, etikettsignerat Lorentz Lundelius Köping Kongsöhr, bonad tredelad centralfot, höjd ca 76, 89,5x89 cm

Ytslitage, delvis renoverat och kompletterad

Rum 4

Fällbord Lorentz Lundelius

Budhistorik (8 bud)
1378986
1 600
1378698
950
1378623
900
1378622
850
1378621

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.