Tamami Shima träsnitt

257260

SHIMA, Tamami (Japan född 1937): "Fåglar och sommarträd" / "Birds and summer trees", 1960-tal, träsnitt, stämpelsignerat, 51x36 cm
Katalog "Eight Annual Exhibition of Japanese Woodblock Prints" 1963 medföljer, se s.32

Katalog med slitage

Konst, Grafik, Orientaliskt, Konst

Fack 3

Tamami Shima träsnitt

Budhistorik (10 bud)
1373069
750
1378787
700
1373069
650
1376801
600
1373069
550

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 84 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.