Japanskt silver

257257

SALTSTRÖARE, 2+2 st, KORG, HINK, ASK, SALTSKED, SKEDAR, 2 st, silver, Japan, 1900-tal, ströare i form av tempel och berg, höjd ca 3-6,5 cm, total vikt ca 335 g

Bruksslitage

Silver, Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 23

Japanskt silver

Budhistorik (7 bud)
1378545
1378533
1 400
1378539
1 300
1378533
1370935

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.