Engelsk matservis

257227

MATSERVIS, "Calyx Ware", flintgods, England, handmålad, bestående av 10 st mattallrikar, 8 st förrättstallrikar, 6 st buljongkoppar med fat, 6 st bärtallrikar,1 st karott m lock, 4 st uppläggningsfat, 1 st karott

Krackelyr bruksslitage

Keramik/Porslin

Monter 22

Engelsk matservis

Budhistorik (2 bud)

1378369
1377778

Slutpris SEK:
33 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.