Skålar i porslin Japan

257194

SKÅLAR, 1+2+3 st, porslin, Japan, 1900-talets första del, rik dekor med motiv av bl a figurscener, en mindre skål med fat, höjd 2-8 cm diameter 6,5-21,5 cm

Krackelyr, en mindre skål med spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 22

Skålar i porslin Japan

Budhistorik (1 bud)

1376017
2014-07-22 20:46:57

2014-07-25 kl 18:45
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.