Tallrik i porslin Kangxi (1662-1722)

257189

SKÅLFAT, porslin, Kina, omkring 1700, dekor i famille verte med motiv av blommor, diameter ca 22 cm

Omfattande lagningar, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 22

Budhistorik (6 bud)
1378140
500
1373370
450
1378139
450
1373370
1378138

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.