Skrivschatull i mahogny

257179

SKRIVSCHATULL, (2 ), 1800-talets början, fanérat i mahogny, beslag i mässing, klädd skrivskiva, inredning med ljusstakar och skäppa, låsbar låda, höjd 16, 49,5x24,5, nyckel finns samt SKRIN, fanerat i björk, höjd 8 17,5x11,5 cm

Smärre ytlsitage

Diverse

Monter 28

Skrivschatull i mahogny

Budhistorik (9 bud)
1380514
1380464
1 400
1380259
1379410
1379409
500

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.