Bordspendyl 1800-tal

257144

BORDSPENDYL, senempire, matterad och polerad brännförgylld brons, dekor i gotisk stil samt krönt av kvinna med duva, blånderade visare, verket märkt "S (Pons eller Sons) nummrerat 1663, höjd 43 cm

Pendel finns, nyckel saknas, ej funktionstestad

Klockor/Ur

Kundcenter

Bordspendyl 1800-tal

Budhistorik (14 bud)
1377697
6 000
1377696
5 800
1377687
5 600
1376529
5 000
1375543

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.