Lockpokal i silver av Gustaf Möllenborg

257073

LOCKPOKAL, silver, Gustaf Möllenborg (1823-1850 (1930)), Stockholm 1871, dekor av meanderbård, växtornamentik, löpande hund, invändigt förgylld, höjd ca 23 cm, vikt ca 408 g

Skador i lock, gravyr,

Silver

Monter 20

Budhistorik (5 bud)
1369543
1369405
1368427
1 700
1367976
1 600
1367952

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.