Gudmundur Gudmundsson-Erro färgserigrafier

257057

GUDMUNDSSON-ERRO Gudmundur (Island, född 1932): "Femmes Fatales",
svit med fem färgserigrafier, 1993, signerade och numrerade 22/150. Editerad av Galerie GKM, Malmö. I dekorerad trälåda.
I. 105 x 65 cm S. 117 x 75 cm

The complete suite of five colour silkscreens, 1993, signed and numbered. In original decorated wooden box.

Budhistorik (15 bud)
1378909
10 500
1378910
10 500
1378909
10 000
1378907
6 400
1378905
6 200

Slutpris SEK:
10 500
1 013 EUR, 1 151 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.