Allmoge Hörnskåp

257015

HÖRNSKÅP på benställning, allmoge, daterad 1786, polykromt bemålad, höjd 157, djup 54 cm

Senare bemålning, slitage

Allmoge

Rum 5

Allmoge Hörnskåp

Budhistorik (11 bud)
1382320
1374704
750
1382319
700
1374704
650
1376520
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.