Anton Ulrik Berndes samt AC Wetterling

256975

BERNDES, Anton Ulrik (1757-1844): (2) Porträtt av Lantmätare Wahlund enligt påskrift, signerad och daterad AU Berndes 1822, krita/blyerts, 15x13,5 cm samt WETTERLING, Alexander Clemens (1796-1858): "a´ 22 Riksdaler famnen år 1857", signerad och daterad a.c. Wetterling 1857, tuschlavering, 15x22 cm

Konst, Måleri

Fack 5

Budhistorik (9 bud)
1377418
850
1377700
1377418
650
1377627
600
1377418
550

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.