Skåp 1700-tal

256965

SKÅP med snedklaff, 1700-talets första hälft, ek, beslag i mässing, snedklaff med delvis svärtad bakomliggande inredning i form av lådor, maxhöjd 215, 105x55 cm

Maskstunget, slitage, senare lås (1800-tal), senare monterad el, förstärkt

Ändringar/tillägg
Nycklar finns att uthämta i utlämningsdisken

Rum 1

Skåp 1700-tal

Budhistorik (20 bud)
1377631
11 000
1377638
10 500
1377631
10 000
1377630
5 800
1377629
5 200

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.