Stig Lindberg emaljmålning

256925

LINDBERG, Stig (1916-1982): Emaljmålning, signerad Stig L, ca 64x49 cm, enligt bricka på baksida är ramen "Del av Däcksplanka från Riksvasa (...)"
PROVENIENS: Gåva 1958 från konstnären till författaren Stieg Trenter under tiden då boken "Springaren" skrevs

Konst, Måleri

Fack 7

Stig Lindberg emaljmålning

Budhistorik (37 bud)
1380722
24 000
1380721
23 000
1380719
22 000
1380716
21 000
1380714
20 000

Slutpris SEK:
24 000
2 316 EUR, 2 630 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.