Albert Engström akvarell

256917

ENGSTRÖM, Albert (1869-1940): Yngling med slokhatt, blyertssignerad Albert Engström, akvarell, ca 19x14,5 cm
Enligt uppgift är den avporträtterade ynglingen Fridtjof Nansen

Konst, Måleri

Fack 5

Albert Engström akvarell

Budhistorik (32 bud)
1377612
2 800
1377719
2 800
1377612
2 600
1377711
2 600
1377612
2 400

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.