Vinkanna glas Böhmen

256916

VINKANNA, GLAS, 4 st, troligen Böhmen, emaljmåleri på glas, 1800-tal, viktorianska samt nationalromantiska motiv, grönt glas med vit dekor, förgylld kant, vinkannans höjd ca 42 cm, glasens höjd 15 cm

Bruksslitage, guldkant nött, smärre enstaka nagg kan förekomma,

Glas, Servisglas

Rum 14

Vinkanna glas Böhmen

Budhistorik (10 bud)
1374776
1374771
1374771
950
1374154
900
1374154

Slutpris SEK:
105 EUR, 124 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.