Tallrikar Kina

256915

TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-tal, varierande dekor, diameter 22,5 cm

En tallrik med senare bemålning, smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Tallrikar Kina

Budhistorik (22 bud)
1374699
1374697
2 800
1374695
2 600
1374692
2 400
1374693

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.