Skålar och fat porslin

256912

SKÅLAR, 7 st med FAT, 12 st, porslin, Japan, 1900-tal, polykrom dekor med rikt ornamenterat mönster, skålarnas höjd ca 6 cm

Enstaka smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Skålar och fat porslin

Budhistorik (17 bud)
1374909
1 300
1374907
1374904
1374906
1374904
950

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.