Tekopp samt tallrikar Kina

256867

TEKOPP med FAT, TALLRIKAR 4 st, porslin, Kina, 1700-tal, imaridekor samt blommor i emaljfärger, tallrikarnas diameter 22-23 cm

Tallrikar med sprickor och lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Tekopp samt tallrikar Kina

Budhistorik (17 bud)
1374491
1374463
1374350
1374458
1374350
950

Slutpris SEK:
114 EUR, 129 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.