Tallrikar Qianlong (1736-95)

256823

TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose med motiv av trädgård pagodlandskap och blommor, en i djup modell, diameter ca 23 cm

Nagg, sprickor, lagningar, tillverkningsdefekter

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Tallrikar Qianlong (1736-95)

Budhistorik (6 bud)
1374334
1374445
750
1374334
700
1374444
650
1374334

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.