Urna med imaridekor

256798

URNA, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i imarifärger av fågel och qilin bland blommor, höjd 23 cm

Skador, omfattande lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Urna med imaridekor

Budhistorik (23 bud)
1374443
1 600
1373421
1374424
1373421
1 400
1374423
1 300

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.