Bordspendyl

256734

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, emaljtavla med romerska siffror, bronserad, krön med ryttare i rustning, fodral märkt Brunfaut, höjd 41 cm

Slitage, skador, ej funktionstestad

Ändringar/tillägg
Nyckel och pendel finns att avhämta vid Utlämingen

Klockor/Ur

Monter 12

Bordspendyl

Budhistorik (24 bud)
1373715
1 800
1373619
1 700
1373619
1 600
1373153
1373618

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.