Fat Josua Berlund Lund

256725

FAT, tenn, Josua Berglund (mästare i Lund 1828-1838/47), årsstämplat 1830, trestämplat, diameter 36 cm

Bruksslitage, viss deformation

Diverse

Rum 3

Fat Josua Berlund Lund

Budhistorik (8 bud)
1371721
600
1373640
550
1371721
500
1371431
450
1369900

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.