Albert Engström teckning

256688

ENGSTRÖM, Albert (1869-1940): "Författare under premiereföreställningen", signerad Albert Engström, tusch/blyertsteckning, signerad AE, 11x13,5 cm
Med dedikation a tergo: "En av Alberts Engströms tidigaste teckningar på 1890-talet. Till min vän Leif som minne av 90-tals-revyn och tack för gott arbete och briljanta konstnärliga prestationertillgivne Kar de Mumma"

Konst, Måleri

Monter 12

Albert Engström teckning

Budhistorik (10 bud)
1373776
900
1373925
850
1373776
750
1371632
700
1371632
550

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.