Axel Nordgren oljemålning

256613

NORDGREN, Axel (1828-1888): Flicka i nordiskt berglandskap med tallar, signerad och daterad A Nordgren 65, olja på duk, 58x48 cm

Smärre tryckmärken längs spännram, krackelyr, smärre fläckar, lösa rampastellagedelar medföljer

Konst, Måleri

Rum 5

Axel Nordgren oljemålning

Budhistorik (23 bud)
1373653
1373652
3 800
1373651
3 600
1373650
3 400
1373649
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.