Matgrupp Ekselius

256608

MATGRUPP, 11 dlr, 1960-tal, Karl-Erik Ekselius, JOC Vetlanda, ek, bestående av: matbord med 2 iläggsskivor (60+60 cm), 10 stolar med ryggbricka i rotting varav 4 med avvikande klädsel, diameter 120, höjd 74 cm

En stol med svart klädsel saknar en undersarg, bordsskivan med slitage och märken

Möbler, Design

Rum 7

Matgrupp Ekselius

Budhistorik (4 bud)

1373082
1373081
1372516
1372392

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.