Soffa i gustaviansk stil

256545

SOFFA, gustaviansk stil, 1800-talets andra hälft, bemålat trä, klädd rygg, genombrutna sidostycken, lös sittdyna samt kuddar, svarvade ben, sarg i dekor av palmetter, sitthöjd exklusive sittdyna ca 40 cm

Slitage, fläckar, dekorelement i sidostycken löst med skador, färgbortfall, renoverad, kompletterad

Rum 2

Soffa i gustaviansk stil

Budhistorik (16 bud)
1372886
9 400
1372590
9 200
1372590
5 000
1372603
4 800
1372590
4 600

Slutpris SEK:
9 400
901 EUR, 1 058 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.