Ljuskrona empirestil

256541

LJUSKRONA, 1800-talets slut, empirestil, ryskt kulturområde, mässing, delvis förgylld, höjd 95 cm

Senare elektrifierad

Belysning, Ljuskronor

Rum 9

Ljuskrona empirestil

Budhistorik (7 bud)
1367108
6 400
1367107
5 600
1367106
4 200
1366601
2 400
1365971

Slutpris SEK:
6 400
618 EUR, 701 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.