Adja Yunkers teckning

256536

YUNKERS, Adja (Lettland/Amerika, 1900-1983): Flickporträtt, monogramsignerad och daterad 17.6.45, rödkrita, 37x29 cm;
PROVENIENS: Konstnärens familj

Kantreva, veck

Konst, Måleri

Fack 4

Adja Yunkers teckning

Budhistorik (4 bud)

1373976
450
1369538
1369537
1365332

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.