Adja Yunkers blandteknik

256533

YUNKERS, Adja (Lettland/Amerika, 1900-1983): Lyktstolpen, Havanna, blandteknik, 1920-tal enligt uppgift, 43,5x28,5 cm;
PROVENIENS: Konstnärens familj

Smärre pappersskador

Konst, Måleri

Fack 6

Adja Yunkers blandteknik

Budhistorik (1 bud)

1373295
2014-07-19 20:38:23

2014-07-20 kl 19:36
Slutpris SEK:
29 EUR, 32 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.