Fritz Ahlgrensson akvareller mm

256516

AHLGRENSSON, Fritz (1838-1902):13 st+1 ramad, akvareller och teckningar, delvis signerade och daterade, ett motiv med Faust på scen, ett motiv med Rotundan i Kungliga Humlegården, olika mått, i mapp

Smärre veck och slitage

Konst, Måleri

Visas på begäran

Budhistorik (12 bud)
1374120
4 400
1367294
4 200
1367294
3 400
1367234
3 200
1367292
3 200

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.