Fat i tenn

256515

FAT, 2 st, tenn, Carl Logren (mästare i Falun 1750-1775), fyrstämplade, 1764 respektive 1771, diameter 46 respektive 40 cm

Slitage, ett fat med lagningar, smärre deformeringar

Diverse

Rum 3

Fat i tenn

Budhistorik (10 bud)
1378180
1378065
1378123
1378065
1377858
850

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.