Tvåarmad golvlampa 1900-tal

256419

GOLVLAMPA, tvåarmad, 1900-tal, kupa i glas, med tygskärmar, stativ i krom och räfflad plast, fot i sten på kromade lejontassar, ena armen reglerbar, märkt M, totalhöjd ca 167 cm

Slitage, tygskärmar med skador, fläckar

Belysning, Golvlampor

Rum 7

Tvåarmad golvlampa 1900-tal

Budhistorik (5 bud)
1371576
550
1363973
500
1363973
1370117
1363973

Slutpris SEK:
550
54 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.