Skåp 1800-tal

256416

SKÅP, sekelskifte 1800, sannolikt England, George III, 2-delat, mahognyfanér, dekor av pärlbård i mässing, inredning med hyllplan, höjd ca 203, 130x58 cm, nycklar (3) medföljer

Sprickor, fanérskador, äldre lagningar/omarbetningar

Ändringar/tillägg
Nycklar(3) finns att avhämtas vid Utlämningen

Rum 6

Skåp 1800-tal

Budhistorik (13 bud)
1371236
1371445
1371236
1 800
1371444
1 700
1371236
1 600

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.