Hörnskåp Senbarock

256378

HÖRNSKÅP, 1700-talets mitt, senbarock, insida daterat 1751 samt intialer PPS, på kulfötter, höjd 120, 67x45 cm

En fot saknas, senare bemålning, slitage

Rum 6

Hörnskåp Senbarock

Budhistorik (8 bud)
1371238
600
1370903
550
1365523
500
1366238
500
1365523
450

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.