Stolar 1700-tal

256372

STOLAR, 4 st, gustavianska, skuren dekor med motiov av bl a veteax, knippformade delvis genombrutna ryggbrickor, ben med kanneleringar, stoppade sitsar, sitthöjd ca 44 cm

Renoverade, kompletterade, skador, sitsar saknar klädsel

Rum 2

Stolar 1700-tal

Budhistorik (13 bud)
1371405
6 000
1371402
5 000
1371400
1371398
1371394

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.