Ljuskrona Louis XV-stil

256305

LJUSKRONA, Louis XV-stil, 1800-talets slut, 6 ljusarmar, stomme i förgylld brons samt mässing, behängd med slipade droppformade prismor, avslut med fasetterat klot, höjd ca 80 cm

Slitage, skador på skärmar och ljushållare

Belysning, Ljuskronor

Rum 6

Ljuskrona Louis XV-stil
Budhistorik (15 bud)
1371343
1 400
1371350
1 300
1371343
1371341
1371321

Slutpris SEK:
1 400
127 EUR, 147 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.