Anders Zorn Betty Nansen

256285

ZORN, Anders (1860-1920): "Betty Nansen", 1905, etsning, signerad Zorn,
24,8x17,7 cm
LITTERATUR: Asplund 190, Hjert & Hjert 128, ZG 190

Gulnat, fläckar i bladets nedre del

Rum 14

Anders Zorn Betty Nansen

Budhistorik (9 bud)
1371551
1371550
3 800
1371549
3 200
1367638
1 900
1367635
1 800

Slutpris SEK:
391 EUR, 457 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.