Gräddkanna silver

256252

GRÄDDKANNA, silver, Stockholm 1808, otydlig mästarstämpel, invändigt förgylld, ca 100 g

Smärre bucklor, med gravyr undertill

Silver

Monter 8

Gräddkanna silver

Budhistorik (7 bud)
1369997
1 400
1371416
1 300
1369997
1362653
1362652
950

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:
1 600

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.