Nålfat sedelklämma dosa silver

256247

NÅLFAT, 1 par, sterlingsilver, 1900-talets början, Birmingham, nyrokokostil, genombruten dekor, SEDELKLÄMMA, 1 dollarsmynt 1921, pålödd klämma, DOSA, 1800-talets slut, längd ca 6,5 cm, total vikt ca 93 g
PROVENIENS: skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo

Fat med slitage, mindre bucklor, ett med bristning/bortfall, sedelklämma med namngravyr, dosa med mo

Silver

Monter 7

Budhistorik (1 bud)

1361742
2014-07-06 12:07:10

2014-07-16 kl 19:30
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.