Gunnar Lampa oljemålning

256168

LAMPA. Gunnar (1873-1952) Utsikt mot Gamla Stan - Stockholm
Signerad och daterad Gunnar Lampa 1920, olja på duk, 64,5 x 80,5 cm.

Färgbortfall

Konst, Måleri

Rum 2

Gunnar Lampa oljemålning

Budhistorik (9 bud)
1370159
8 000
1369924
6 600
1368388
5 600
1366024
5 400
1365904

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.