Jardinjär i fajans Emile Gallé Frankrike

256082

JARDINJÄR, fajans, Emile Gallé, Frankrike 1800-talets slut, polykrom dekor av blommor samt reserv av landskap, signerad E Gallé Nancy, höjd 13, längd 22 cm

Keramik/Porslin

Monter 5

Budhistorik (9 bud)
1368348
1367912
1367911
750
1367910
700
1367800
650

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.