Fickur i 18 k guld

256074

FICKUR, 18 k guld, 1890-tal, insida märk Chronometre, breguetspiral, emaljtavla, boett med graverad dekor av fågelpar, ankargång, boett nr: 254609, diameter 48 mm, innerboett i 18 k guld, vikt 80 g

Monogram, tavla och boett med smärre slitage

Klockor/Ur

Kundcenter

Fickur i 18 k guld

Budhistorik (5 bud)
1369273
1369246
3 800
1367235
3 600
1361790
3 400
1361727

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
4 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.