Lundström om Erik Dahlberg på franska 1913

256021

OM ERIK DAHLBERG. LUNDSTRÖM, HERMAN, Aperçu de la vie du comte Erik Dahlberg. Uppsala 1913. Text på franska.
4:o. Porträtt. Omslag medbundet. Marmorerat brunt kalvskinnsband, bred guldpressad pärmbordure, inre denteller, kantförgyllning, ngt blekt rikt guldornerad rygg, helt guldsnitt. Upplagan tryckt i 101 numrerade ex., detta nr 12.

Lätt nött band, spricka i inre främre fals.

Böcker/Kartor, Historia

Monter 6

Budhistorik (8 bud)
1369395
600
1361089
550
1369393
550
1361089
500
1368923
450

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.